Home > Samochody, Serwis, Serwisy samochodowe, Wszystkie > Autoryzowany serwis dla „starszych” samochodów?

Autoryzowany serwis dla „starszych” samochodów?

Po kupnie nowego samochodu korzystamy z autoryzowanego serwisu, przeważnie bo tak wygląda umowa leasingowa lub dostajemy gwarancję wraz ze zniżkami na serwis na pewien okres czasu np. 2 lat. Pytanie, co dalej, pojawia się po tym okresie czasu? Czy dalej korzystać z autoryzowanego serwisu, czy też zmienić serwis na inny? Odpowiedź na to pytanie nie jest wbrew pozorom prosta, jednak ja skłaniam się za tym, aby w przypadku samochodów zakupionych po roku 2000, szczególnie tak zaawansowanych technologicznie marek jak Audi, czy Volkswagen, korzystać maksymalnie długo z autoryzowanych serwisów. Dlaczego?

1. Jakość obsługi. Po pierwsze mamy gwarancję tego, że naprawa zostanie wykonana poprawnie, ponieważ serwisanci szkoleni są z napraw samochodów danej marki, pod której szyldem działa serwis. Po drugie doradcy serwisowi w serwisach marek z linii premium są dobierani selektywnie, dzięki czemu jakoś obsługi i poziom rozmowy będzie stał zawsze na wysokim poziomie.

2. Nowoczesna technologia. Wiele osób (szczególnie z naszego niezbyt optymistycznego kraju) uważa, że kiedyś to było lepiej. Samochody się tak nie psuły, telewizor działał przez pół wieku, a teraz to wszystko się psuje, żeby kupić nowe. Na pewno prawdą jest to, że technologia galopuje do przodu. Także w motoryzacji. Pod maską samochodu mamy komputery, w kokpicie dużo elektroniki, a i rozwiązania mechaniczno-hydrauliczne ewoluują. Nowy samochód to nowa technologia, nowe rozwiązania i nowe podejście do naprawy. Dlatego też, mechanicy muszą się cały czas szkolić, a lepiej, żeby nie robili tego na naszym wozie. W autoryzowanym serwisie mamy pewność, że pracownicy są na bieżąco z najnowszymi rozwiązaniami w samochodach danej marki. Poza tym mają niezbędny sprzęt, kompatybilny z danymi modelami, jeśli chodzi np. o elektronikę.

3. Ceny. Autoryzowany serwis jest droższy, to prawda. Markowy samochód też jest droższy. Tak jak markowy zegarek. Nie powinno więc dziwić, że i serwis sygnowany marką jest droższy od tego niesygnowanego. Za marką stoi jednak zarówno  gwarancja jakości, jak i wysoki poziom obsługi. Poza tym autoryzowane serwisy samochodowe i działy części nie zapominają o samochodach kilkuletnich i oferują różnego rodzaju zniżki, promocje i oferty specjalne. Przykładem mogą być promocje serwisu Volkswagena w Warszawie dla samochodów 4-letnich i starszych (http://www.volkswagenwarszawa.pl/serwis/oferta_serwisu_vw_dla_samochodow_4_letnich_i_starszych/), czy oferta pakietów serwisowych serwisu Audi także w Warszawie dla samochodów od rocznika 2000 w górę (http://www.audiwarszawa.pl/pakiety/2000_2003/).

Warto też pamiętać, że zarówno w tych serwisach jak i każdym innym autoryzowanym serwisie występuje szereg sezonowych ofert specjalnych np. na wiosnę, przed zimą, przegląd przed urlopem itp.

Samochód to rzecz o którą trzeba dbać, by służyła nam jak najdłużej. Pamiętajmy o tym wybierając odpowiedni serwis dla naszego samochodu.

 

 

Zgłaszanie i likwidacja szkód komunikacyjnych

Większość kierowców choć raz w życiu poniosła lub poniesie szkodę komunikacyjną. Wielu z nich nie orientuje się co należy wtedy zrobić. Na likwidację szkody komunikacyjnej składa się sporo rzeczy: zgłoszenie […]