Home > Serwis, Serwisy samochodowe > Szyby samochodowe

Szyby samochodowe

Problem związany z uszkodzeniami szyby w samochodzie nie dotyczy tylko użytkowników używanych aut. Porysowanie szyby czołowej podczas jazdy np. o kamyków, czy uszkodzenie bocznej szyby wskutek kolizji mogą przytrafić się każdemu. Także szyba tylna może ucierpieć podczas nieostrożnego cofania, czy gdy innych samochód wjedzie w tył naszego pojazdu.

W przypadku uszkodzenia konieczna będzie naprawa lub wymiana szyby. Należy pamiętać, że za jazdę z uszkodzoną szybą przednią grozi mandat, a niektóre uszkodzenia mogą zwiększać ryzyko tego, że szyba może być zagrożeniem zdrowia i życia dla pasażerów. Na rynku dostępnych jest wiele firm oferujących serwis szyb samochodowych. Ja postanowiłem skorzystać z usług firmy Jurpol Jóskowiak i Syn. Mają wiele oddziałów w Poznaniu, Wrześni, Kaliszu i Bydgoszczy, a centrala firmy znajduje się w Komornikach koło Poznania. Jako, że mieszkam blisko Poznania wybrałem oddział firmy Jurpol przy Rondzie Obornickim. Konieczna okazała się wymiana szyby przedniej (pęknięcie pionowe-okazało się że to od rdzy). Koszt niemały, ale wiedziałem, że szyba będzie dobrej jakości, a montaż przeprowadzony profesjonalnie. Zostawiłem więc samochód pracownikom firmy w serwisie szyb a sam wybrałem się do oddalonej niedaleko galerii handlowej (szyba musi schnąć co najmniej 2 godziny, żeby można było ruszyć pojazd). Po powrocie okazało się, że szyba wygląda bardzo dobrze. Czyściutka, żadnej ryski, zamontowana idealnie prosto. Byłem bardzo zadowolony z wykonanej roboty. Podziękowałem pracownikom i pojechałem do domu.

Mogę więc z czystym sumieniem polecić firmę Jurpol, jako fachowców od wymiany szyb. Na swojej stronie internetowej www.jurpol.pl mają przedstawioną całą ofertę. Oferują też przyciemnianie szyb, co może być ciekawym dodatkiem do naszego auta. W ofercie mają też szyby autobusowe, do samochodów ciężarowych, czy zabytkowych. Dzięki filiom w różnych miastach np. Bydgoszczy mogą dotrzeć też ze swoimi szybami do mieszkańców Inowrocławia, czy Torunia. Polecam!