Home > Samochody, Serwisy samochodowe > Zgłaszanie i likwidacja szkód komunikacyjnych

Zgłaszanie i likwidacja szkód komunikacyjnych

Większość kierowców choć raz w życiu poniosła lub poniesie szkodę komunikacyjną. Wielu z nich nie orientuje się co należy wtedy zrobić. Na likwidację szkody komunikacyjnej składa się sporo rzeczy: zgłoszenie szkody, znalezienie odpowiedniego warsztatu naprawczego, blacharni, czy lakierni najlepiej z samochodem zastępczym na czas naprawy powypadkowej. Na szczęście obecnie są już firmy, które specjalizują się w kompleksowych naprawach powypadkowych.

Na co zwrócić uwagę wybierając taką firmę?

Po pierwsze, czy dany warsztat jest autoryzowanym warsztatem naprawczym danego ubezpieczyciela np. PZU? Czy na czas naprawy blacharsko-lakierniczej oferuje nam samochód zastępczy? Czy kontakt z warsztatem jest dobry i fachowy? Jeśli odpowiedź na powyższe pytania brzmi 3 razy Tak, to mamy do czynienia z profesjonalną firmą, której możemy powierzyć naprawę powypadkową.

Najlepiej oczywiście byłoby nie ponosić szkód komunikacyjnych, jednak, gdy już doświadczymy tego nieprzyjemnego zdarzenia w naszym życiu, to pamiętajmy, że są już na rynku firmy, które załatwią większość rzeczy za nas. Przykładem takiej firmy może być firma C. M. Motomarket, oferująca kompleksową likwidację szkód komunikacyjnych – Auto Szkody – naprawy powypadkowe.